Vážení zákazníci, v pondělí 4. 7. budeme mít zavřeno. Těšíme se na vás po svátcích ve čtvrtek 7. 7.

3 zimní vychytávky, bez kterých se v karavanu neobejdeme

Zimní karavaning je oproti letnímu o poznání náročnější. Každá zkušenost je je cenná. I nás řada věcí během zimního kempování vypekla a přiměla si některé vybavení dokoupit. Na tyto 3 vychytávky nedáme dopustit. 

1. Výhradně propanové plynové láhve

Jedním z prvních zjištění bylo, že klasické propanbutanové láhve nejsou pro zimní karavaning to pravý oříškový. Proč? Protože při teplotách okolo 0 °C butan kapalní a zanáší trysky regulátorů topení a jiných spotřebičů. Zároveň v kapalném stavu celý nevyhoří, tudíž nevyužijete celý obsah láhve. 

2.  Plynový regulátor tlaku s automatickým přepínáním na záložní láhev

Kdo ho jednou pozná, okamžitě si ho zamiluje, protože díky plynovému regulátoru už nebudete muset v noci lítat kolem karavanu a přehazovat bomby. Když vám dojde plyn v jedné láhvi, plynový regulátor automaticky přepne na druhou plnou láhev a ukáže vám, že čerpá plyn z náhradní. 

DuoControl CS nebo Caramatic Drive Two CS?

V našem eshopu nabízíme 2 druhy regulátorů: Truma DuoControl CS a GOK Caramatic DriveTwo CS. Zkratka CS označuje tzv. crash senzor, který umožňuje použití plynových lahví i během jízdy. S oběma máme dobré zkušenosti a oba fungují na stejném principu. Liší se pouze výrobcem.

TIP: Pro správnou funkci regulátoru je nutné dokoupit originální hadice s tlakovou pojistkou. 

 

3. Přídavné elektrické topení Truma Ultraheat 

Chystáte se vyrazit na delší zimní pobyt v karavanu nebo obytce a řešíte, jak si budete přitápět? Šikovným pomocníkem je elektrovložka pro topení Truma 3 a 5, která se zabuduje do útrob topení, takže není vidět a nezabírá žádné místo navíc. Pomáhá plynovému topení navýšit a zrychlit výkon. Zároveň šetří plyn. Elektrické topení můžete používat i samostatně v teplejších dnech do venkovní teploty kolem 0 °C. Elektrické topení Ultraheat se ovládá pomocí stávajícího regulátoru rozfuku na topení Truma a přídavným regulátorem, který umožňuje přepínat výkon a funguje také jako termostat. 

A co vy? Na co v zimě nadáte dopustit? Jaké další vychytávky se vám osvědčily? Těšíme se na vaše tipy!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení