Odvětrání toalety SOG® - už žádný zápach

Nikdo nemá rád zápach, obzvlášť v omezeném prostoru obytného auta nebo karavanu. Jen si představte, že sedíte na záchodě a nic necítíte. Přesně to vám dokáže zajistit elektrická ventilace SOG® a přitom nemusíte použít žádné chemické přípravky do toalety, což šetří nejen vaši peněženku, ale i životní prostředí.

Malý vysoce výkonný ventilátor se automaticky zapíná při otevření záchodu a vytváří v nádrži podtlak, který u otvoru šoupátka nasává čerstvý vzduch a také pachy a odvádí je přes uhlíkový filtr ven. Nasávání vzduchu působí jako těsnění a 100% zabraňuje všem nepříjemným plynům stoupat z nádrže do obytného prostoru. Ventilátor se spouští pouze při používání toalety - tzn. nízkou spotřebu energie.

Podívejte se, jak SOG funguje:

Žádný chemie, jen biologický rozpad bez zápachu

Aktivní odvětrávání toalety má kromě odstranění zápachu velkou výhodu v tom, že nevyžaduje žádnou chemii do toalety. SOG® podporuje přirozený biologický rozklad (podobně jako u biologických čistíren odpadních vod), který vyžaduje dostatečný přísun kyslíku a vody. Technologie SOG® využívá tyto přírodní zákony a urychluje je, protože při každém použití do kazety nasává více vzduchu (kyslíku) a prostřednictvím splachování více vody. 

SOG® vyžaduje jednou ročně vyměnit filtr, jinak nic.

  • Na základě dlouholetých zkušeností můžeme potvrdit, že se v nádrži netvoří žádné usazeniny. Po vyprázdnění nádrže je třeba ji důkladně opláchnout čistou vodou a protřepat, abyste zabránili usazeninám. Poté byste měli kazetu naplnit půl litrem vody. Jednou za půl roku doporučujeme provádět čištění speciálním prostředkem. Pozor, přidáním octa nebo jiných drsných čisticích prostředků poškodí kazetu.
  • Vždy používejte běžný toaletní papír, NE recyklovaný papír, protože se pod kyslíkem rozkládá hůře. 
  • Náhradní filtry s aktivním uhlím by se měly vyměňovat každý rok.

Vysoký komfort díky odsávání - žádný zápach z WC ve vnitřním prostoru

Odvětrání toalety SOG lze namontovat k jakékoliv chemické toaletě Dometic a Thetford. Systém zbytečně nepoužívá sanitární kapaliny (s výjimkou údržby a čištění), protože na jedné straně je optimálně zaručen rozklad, na druhé straně je zabráněno tvorbě zápachu - i při používání!

🛒 ESHOP: Odvětrání SOG najdete na našem e-shopu nebo v obchodě v Praze 9, kde se na vás těšíme.  je dodáván jako sada se všemi doplňky a pokyny k montáži. Prohlédněte si nabídku odvětrání SOG.

🛠️ MONTÁŽ: V našem SERVISNÍM CENTRU v Praze 9 - Horních Počernicích vám kromě odvětrání SOG nabízíme servisní služby pro obytná auta, karavany a dodávky. Kontaktujte nás na 📲 420 725 902 911 / 📩 info@karavanista.cz.