13 věcí, které by vám neměly chybět pro podzimní kempování

Podzim je ideální období pro výlety a aktivní dovolené v karavanu. Ať už vyrazíte na kolo, na túru nebo na houby, je dobré si karavan dovybavit, aby vám v něm bylo příjemně za každého počasí. Přinášíme našich 13 tipů, bez kterých se v karavanu na podzim neobejdeme.

Světlo a ohřívač v jednom Outwell Fuji Patio

Tento skvělý pomocník se nám osvědčil během chladnějších večerů, kde chceme s rodinou a kamarády posedět venku, ale chladné počasí už tomu moc nepřeje. Outwell Fuji Patio je výkonný halogenový ohřívač, který zajistí nejen teplo, ale i světlo a vy si můžete užívat venkovní posezení dlouho do noci bez ohledu na počasí. My ho s oblibou využíváme nejen pod markýzou, ale i v zimním stanu nebo pod slunečníkem na zahradě.

Plynový gril Chelsea 420 G s gurmánskou sadou

Většina z nás si správný trip karavanem nedokáže představit bez grilovačky. I pro naši rodinu je kvalitní přenosný gril nezbytným doplňkem. Často ho využíváme i k venkovnímu vaření, abychom si ušetřili úklid kuchyňské linky uvnitř obytky :) A jaký gril je ten nejlepší? Na to není jednoduchá odpověď. My upřednostňujeme plynový gril, protože je rychle připravený. Někdy je hlad příliš velký na to, abychom čekali na roztopení dřevěného uhlí. Skvělý je například švýcarský plynový gril Chelsea 420 G s gurmánskou sadou, který díky uzavíratelnému poklopu ugriluje vše, na co máte zrovna chuť, i za chladnějšího/větrného počasí.

Mrkněte na další grily a vařiče pro karavany.

Teleskopické opékáky na buřty

Tahle vychytávka patří k našim nejoblíbenějším. Velmi hezky zpracované teleskopické opékáky na buřty oceníte nejen v karavanu, ale i doma. Už potěšily spoustu našich kamarádů jako dárek. Jsou velmi lehké a kompaktní, vyrobené ze dřeva a oceli. Ve složeném stavu jsou hroty schovány uvnitř rukojeti.

Přídavné elektrické topení Ultraheat

Bojíte se, že vám bude v karavanu nebo obytném autě zima? A co když dojde plyn? Přídavné elektrické topení Ultraheat, které se montuje přímo do vašeho topení Truma, supluje nebo posiluje plynové topení. Samotná elektrovložka Ultraheat bez problémů vytopí interiér i v teplotách kolem nuly. Díky němu se už nemusíme strachovat o dostatek tepla

Posviťte si stylovými LED žárovkami na 230 i 12 V

Šikovné světýlko se hodí vždycky, a to nejen v karavanu. Při večerním posezení někdy nestačí romantický plamínek svíčky a je třeba si přisvítit. My s oblibou používáme variabilní LED světla Epsilon ve tvaru žárovky, která fungují jak na 12V, tak i na 230V. Díky jejich lehoučké váze si je můžete pověsit kamkoli. 

Ekologická elektrocentrála EFOY

Tahle elektrocentrála nadchne především milovníky celoročního nezávislého cestování. Ekologická elektrocentrála EFOY přeměňuje chemickou energii na elektrickou bez velké ztráty účinnosti a zabezpečí vám nabití baterií po celý rok bez ohledu na počasí. Kromě energie vzniká pouze odpadní teplo a vodní pára s malým množstvím oxidu uhličitého, což činí EFOY výjimečně šetrným k životnímu prostředí. EFOY je velmi tichý a rozměry má podobné jako stolní počítač, takže se pohodlně vejde do interiéru. Jediné co je potřeba kontrolovat, je stav paliva, vše ostatní už si EFOY pohlídá sám.

Předstan na markýzu Isabella Buddy

Chtěli byste si i při krátkodobém pobytu vytvořit kryté posezení? Není problém. Předstan Isabella Buddy se skládá ze tří stěn, které se rychle a jednoduše připevní na markýzu Thule, Fiamma nebo Dometic a vytvoří příjemný prostor před vaším karavanem nebo obytkou. Přední část se vtáhne do panelu markýzy a boční stěny se připevní na rozpěrné karbonové tyče. Nemůže to být rychlejší ani jednodušší!  

Mrkněte na kompletní nabídku předstanů Isabella (včetně zimních a nafukovacích modelů pro obytná auta, karavany i dodávky).

SOG - už žádný zápach z WC

Zbavte se otravného zápachu z chemického WC. Systém SOG odvětrá toaletní nádrž automaticky tím, že sepne výkonný odtahový ventilátor, který odsává vzduch ven přes uhlíkový filtr. Díky SOGu se zápach z toalety do interiéru vůbec nedostane.

Nerezový hrnek

K podzimu neodmyslitelně patří svářo, grog a horká čokoláda se šlehačku ve stylovém nerezovém hrnku. Mňááám. 

Regulátor tlaku DuoControl CS

Ne, nikdo nechce v noci běhat kolem karavanu a přepínat z jedné plynové lahve na druhou. A proč taky, když to za vás udělá tenhle šikovný pomocník. Regulátor tlaku plynu pro dvě bomby, který sám přepne při vyčerpání plynu z hlavní bomby na záložní. Navíc je vybavený senzorem nárazu (zkratka CS), díky čemuž je možné používat plynové spotřebiče jako je třeba lednice během jízdy

Ixoo fény na 12 V

Upravené vlasy vždy a všude i bez připojení na 220 V. Vysoušeč vlasů Ixoo funguje účinně na 12 V, protože využívá teplý vzduch z topení. Tento spotřebič je ideální parťák do karavanu nebo obytného auta, ať už cestujete v létě nebo v zimě. Ixoo má velmi malý odběr, a tak se opravdu nemusíte bát, že si vybijete baterii. Je kompatibilní s topnými systémy Truma a Webasto a můžete si jej nainstalovat kamkoli do vašeho vozidla.

Multifunkční sekera

Sekera patří do KPZky každého karavanisty a tahle obzvlášť. protože v topůrku skrývá pilu na dřevo. Máte tak dva užitečné nástroje pro kempování v jednom.

 

Příjemné povlečení

V podzimních dnech není nic lepšího, než se po vydařeném výletě zachumlat do peřiny a odpočinout si v pěkně vyhřáté posteli. A aby byl odpočinek dokonalý, doporučujme parádní české povlečení Goldea. Můžete si vybrat spoustu rozměrů a vzorů. Na své si přijde milovník klasiky, ale i moderních materiálů a minimalistického designu. 

 

A co vy? Bez čeho se při podzimním kempování neobejdete?