Elektrocentrála Efoy: cesta k nezávislosti

 

Toužíte cestovat na odlehlá místa, být energeticky nezávislí, ale příčí se vám spalování benzínu nebo nafty? Vyzkoušejte alternativu Efoy, palivový článek na metanol, se kterým můžete kempovat na divoko i v zimních měsících, kdy je slunce nízko a solární panely dobíjí se sníženou účinností. Nebudete potřebovat elektrickou přípojku ani sluneční záření a odměnou vám bude svobodné cestování bez výčitek k životnímu prostředí. 

  • Tichý provoz, nízká váha a malé rozměry
  • Bezpečnost a vysoká účinnost (bez benzínu, nafty i solární energie)
  • Ekologický provoz, emise jen vodní pára, teplo a čisté CO2
  • Bezúdržbovost a spolehlivost
  • Výdrž až 2 měsíce na jeden palivový kanystr

Palivové články Efoy přeměňují chemickou energii na elektrickou bez mezistupňů a bez velké ztráty účinnosti. Metanol z palivového kanystru je doplňován kyslíkem ze vzduchu a slouží k výrobě elektřiny. Kromě energie vzniká pouze odpadní teplo a vodní pára s malým množstvím oxidu uhličitého, což činí Efoy výjimečně šetrným k životnímu prostředí.  

 

Metanol lze snadno přepravovat a skladovat. Je ekologicky nezávadný, bez výrazného zápachu a můžete s ním bez obav manipulovat. Je velmi bezpečný.

Efoy, ideální zdroj energie pro 12 V či 24 V baterii

Elektrocentrály Efoy se vyrábí ve dvou variantách: Efoy 80 a Efoy 150. Dokáží nabít buď 80 A, nebo 150 A  za 24 hodin. K provozu je potřeba palivo, které se nabízí ve dvou velikostech pětilitrové palivo M5 Efoy a desetilitrové palivo M10 Efoy (výdrž až 40 dní). Čím větší kanystr nebo čím víc kanystrů, tím delší dodávka elektřiny. Pro optimální provoz je nutný velmi čistý metanol, proto jako zdroj metanolu doporučujeme pouze originální palivo. Inteligentní technologie trvale sleduje úroveň nabití baterie a v případě potřeby ji automaticky dobíjí. Jakmile je baterie plně nabitá, centrála se sama vypne a vy máte vždy plné energetické zásoby. Efoy chrání baterii před poškozením a hlubokým vybitím. 

Německá kvalita a spolehlivost. Firma Efoy nabízí i prodloužení záruky na 5 let.

Součástí balení je bluetooth adaptér BT1 pro propojení s chytrým telefonem skrze aplikaci,  servisní kapalina pro EFOY a kompletní kabeláž. Pomocí aplikace lze elektrocentrálu EFOY pohodlně sledovat i řídit a budete vždy včas vědět, kdy vyměnit kanystr s palivem a kdy doplnit servisní kapalinu. Pokud upřednostňujete ovládání přímo v karavanu, pořiďte si ovládací displej pro Efoy, který propojíte pomocí datového kabelu. K provozu spotřebičů na 230 V, jako jsou kávovary nebo vysoušeče vlasů, budete potřebovat měnič napětí 12V/230V.

Tichý provoz a malá hmotnost umožňují instalovat Efoy kamkoli v prostoru karavanu

Tyto elektrocentrály jsou naprosto tiché, výrobce udává pouze 43 decibel ve vzdálenosti jeden metr. Velkou výhodou je také váha elektrocentrály, která se u nejvýkonnější varianty pohybuje okolo pouhých 6,9 kg! Efoy funguje ve velkém rozsahu teplot od – 40 do + 50 °C.

 

Využijte Efoy na maximum. Ideální kombinace s Efoy lithiovou baterií.

Lithiová baterie 70 A (pro Efoy 80) a lithiová baterie 105 A (pro Efoy 150) byly speciálně navrženy pro eleftrocentály Efoy a proto jsou společně úžasně účinné. Palivový článek vyrábí elektřinu, lithiová baterie ji ukládá a využijte její plný výkon! Efoy můžete používat také v domácnosti v kombinaci s fotovoltaikou a baterií, kde se uplatní úplně stejně jako elektrocentrála. Startuje automaticky, neslyšně a téměř bez emisí.

Jaký palivový článek si vybrat? 

S kalkulátorem energie můžete snadno vypočítat vaše energetické požadavky.

Brožura SFC_EFOY_cz