Průvodce Caravan Salonem / naše tipy na cestování, ubytování, jídlo

Každoročně na přelomu srpna a září vyrážíme na veletrh Caravan Salon do Düsseldorfu. Návštěvu tohoto největšího karavaningového veletrhu byste měli zvážit, pokud uvažujete o koupi nového obytného vozu, karavanu nebo dodávky. Můžete si zde prohlédnout všechny modelové řady od všech známých i méně známých výrobců. Pro vás, kteří se na veletrh chystáte poprvé, jsme si připravili praktického průvodce, který přináší tipy, jak na veletrh cestovat, kolik času si vyčlenit, nebo kde se dobře najíst.

Cesta letadlem

Vřele vám doporučujeme cestovat na veletrh letadlem. V Düsseldorfu jste z Prahy za 1 hodiny 20 minut. My jsme zařizovali letenky cca 1,5 měsíce předem a vyšly nás na 4000 Kč/os. Letiště Düsseldorf má ideální polohu, leží pouhé 3 km od výstaviště. Autobusem č. 896 nebo taxíkem se na naše výstaviště dostanete za pár minut. Taxi paušál na/z letiště Düsseldorf do/ze všech vchodů düsseldorfského výstaviště podléhají stejné sazbě, a to jak ve dne, tak v noci – 20 EUR.

Ubytování

Pravidelně se ubytováváme v Leonardo Boutique Hotel Düsseldorf v ulici Ostsrasse. Líbí se nám především svou strategickou polohou. Je poblíž centra (1,5 km od oblíbené rybí restaurace Fishhaus) a z hotelu přímou linkou metra U78 jste přímo u veletrhu (zastávka D-Merkur Spiel-Arena/Messe Nord) za 30 minut.

TIP: Nezapomeňte si dát pivko v pivovaru Brauhaus Schumacher, který leží přes ulici naproti hotelu.

Kde a jak se najím?

Do areálu si můžete vzít s sebou vlastní jídlo a pití, nikdo vás při vstupu nebude kontrolovat. Letos vznikl uprostřed areálu nový velký foodcourt, kde se občerstvíte během celého dne. Nabídka jídla a pití je rozmanitější než předešlé roky, ale počítejte s tím, že se ve většině případů jedná o fastfoodovky. Pivo nás stálo necelých 6 eur a oběd asi 15 Eur.

Vstupenky a parkování se kupují pouze ONLINE na stránkách Caravan Salonu:

Na co se na výstavě můžete těšit?

Na veletrhu nechybějí žádní velcí výrobci obytných aut, karavanů ani dodávek působící na evropském trhu. Vystavují zde všechny modely ze všech modelových řad. Můžete zde najít ale i menší výrobce a začínají se objevovat firmy třeba i z Číny. Mrkněte na seznam letošních vystavovatelů. Řada vystavovatelů se orientuje na zákazníky, kteří místo kempů preferují cestování „nadivoko“ například do horských oblastí, které vyžaduje vyšší podvozky, terénní pneu a pohon všech kol. Část výstavy je věnována také nejrůznějšímu vybavení a doplňkům od střešních klimatizací až po kempingové nádobí.

Kolik času mi bude stačit? 

Na návštěvu Caravan Salonu si musíte vyhradit minimálně jeden celý den. Výstava se rozprostírá v sedmnácti velkých halách, kde najdete více než 800 vystavovatelů z 37 zemí. Vytipujte si vystavovatele a exponáty, které chcete vidět, jinak vám hrozí, že se na veletrhu „uvaříte“, pokud byste chtěli vidět všechno.

Tipy, kam na večeři a na typický düsseldorfský schnaps

Po veletrhu se přesuneme do centra města a většinou večeříme v některé restauraci v ulici Bergerstrasse. Naposledy jsme navštívili rybí Fischhaus. Příště se na doporučení chystáme vyzkoušet ulici Schneider Wibbel Gasse se španělskými restauracemi. No a kdybyste chtěli ještě zapařit, tak na Bolkerstrasse to o víkendu žije! Jako schlaftrunk si nezapomeňte dát místní specialitu Killepitsch v baru Et Kabüffke. Je to takový ostřejší Jägermeister.

Tak šťastnou cestu! A dejte nám vědět svoje tipy, jak si Caravan Salon užíváte vy. Sdílejte pod hashtagem #KaravanistaNaVeletrhu.