5 tipů, jak se připravit na podzimní bouřky a déšť

Stále více lidí si užívá kempování i v podzimních měsících, kdy se můžeme častěji setkat s chladnějším počasím, vydatným deštěm a silnými bouřkami. Jen velmi vzácně se stává, aby se v bouřlivém počasí předstany Isabella poškodily, pokud jsou správně ukotvené k zemi. Přečtěte si těchto 5 tipů, abyste měli jistotu, že je váš předstan před bouřkou v bezpečí.

1. Upevněte předstan k zemi

Abyste ochránili svůj předstan před silným větrem, připravte se dříve, než bouřka přijde. Kupte si do obou vnějších rohů a ke středové tyči sadu speciálních popruhů a extra dlouhého (40 cm) kovového kolíku Storm Securing, která váš předstan maximálně upevní k zemi a ochrání ho i před silným větrem.

2. Zabraňte vniknutí vody dovnitř předstanu

Všude tam, kde ze střechy předstanu vykukují tyče, hrozí riziko zatečení. Zabraňte vniknutí vody dovnitř předstanu pomocí praktických krytek DropStop. 

3. Použijte podložky Stabilo pod tyče předstanu a extra dlouhé kolíky

Na podzim nebo v období silných dešťů je půda často měkká. Jedním z užitečných pomocníků jsou podložky Stabilo, aby se tyče předstanu nebořily do země. Klasické kolíky vyměňte za 30centimetrové kovové nebo plastové, které vašemu předstanu dodají větší stabilitu.

4. Nezapomeňte na speciálí gumová oka IsaLink pro upevnění představu

  Nazajišťujte předstan Isabella proti bouřce za trojúhelníkové úchyty bez gumových ok IsaLink. Bez jejich použití hrozí, že se vám předstan v silném větru zkroutí, okna a švy zdeformují, nebo se celý úchyt mohl vytrhnout. IsaLink drží předstan pevně na svém místě, ale zároveň mu nechává dostatečnou vůli, aby se přizpůsobil povětrnostním podmínkám a nepoškodil se.

5. Udržujte předstan čistý pomocí vrstvy Ground Cover

Čištění předstanu a koberců můžete snadno minimalizovat použitím spodní vrstvy Ground Cover, která se pokládá na zem před stavbou předstanu.

TIP:  Pořiďte si kvalitní deštník

Váš nejlepší přítel v deštivém počasí. Tento krásný černý deštník Isabella je perfektním doplňkem pro deštivé dny na vaší dovolené v kempu.