Jak si můžete prodloužit životnost vašeho předstanu

Předstany Isabella jsou vyrobeny z velmi odolných materiálů, které vypadají i po mnoha sezónách stále jako nové. Přesto pravidelnou péčí můžeme jejich životnost ještě prodloužit. Díky pár minutám věnovaným přečtení tohoto článku a několika hodinám ročně věnovaným údržbě získáte dlouhotrvající nestárnoucí vzhled a perfektní těsnost i voděodolnost vašeho předstanu.

O tyče a látku stanu se vyplatí dobře pečovat

Různé studie a testy, které si dělala společnost Isabella, ukázaly, že správná údržba předstanu výrazně prodlužuje její životnost. Pobyty u moře nebo v zalesněných oblastech mohou představám škodit a narušovat jejich hydroizolační vrstvu.

Dbejte na pravidelné čištění předstanu, aby vám do něj nezatékalo

Netěsnosti často vznikají v důsledku nedostatečné nebo nesprávné údržby. Například u moře vane slaný mořský vzduch (mořská mlha) a přispívá k tomu, že se na látce předstanu usazuje sůl, která váže vlhkost ze vzduchu. Tento proces pomalu narušuje hydroizolační vrstvu stanu. Proto před odjezdem nebo po příjezdu z dovolené osprchujte předstan sladkou vodou, nechte ho vyschnout a naimpregnujte speciálním přípravkem AquTex. Také mikročástečky ve znečištěném vzduchu, pyl a exkrementy hmyzu a ptáků, které nejsou včas odstraněny a vyčištěny, poškozují hydroizolační vrstvu. Proto je velmi důležité předstan včetně tyčové udržovat v čistotě.

 

Pro pravidelné čistěná doporučujeme čisticí přípravek IsaClean All-Year.
Pro obnovu impregnační vrstvy doporučujeme jednou za dva až tři roky (záleží, jak často předstan používáte) celý povrch předstanu naimpregnovat impregnačním sprejem AquaTex.

 

V předstanu se vyvarujte používání sprejů

Hnací plyn z aerosolových sprejů (rozprašovačů) je pro hydroizolační vrstvu předstanu stejně škodlivý jako pro ozónovou vrstvu. Proto si rozmyslete použití spreje na vlasy, deodorantu, či repelentu proti komárům, který mnozí z nás sprejují kolem vchodových dveří.

Jak předejít zmačkaní okenní fólie

Isabella používá nejkvalitnější okenní fólie od předního světového výrobce, který stejně jako ostatní výrobci s ohledem na životní prostředí přestal používat změkčovadla obsahujícího těžké kovy baryum/kadmium a přešel na baryum/zinek. To má bohužel ze následek změnu struktury fólií, která se projevuje hlubšími odlesky a viditelnějšími sklady než dříve. Některé dvojité záhyby, ke kterým dochází během skládání, mohou vypadat jako malé poškození fólie. Tomu se bohužel nelze vyhnout. Jedná se pouze o estetickou vadu. Isabella u svých okenních fólií garantuje ochranu před UV zářením a odolnost vůči teplotám od -25 do +60 °C.

Abyste po delším skladování ve složeném stavu předešli pomačkání okenní fólie, vyvěste ji několik dní před postavením stanu na teplé místo - například nad radiátor, ale pozor, aby se fólie radiátoru nedotýkala a nepoškodila se. U modelů se závěsy odstraňte před složením předstanu malé držáky závěsů, aby se vám nepoškodily okenní fólie.