Nádobí do karavanu, které potřebujete

Sháníte nové vybavení do své cestovní kuchyně? Nová sezóna klepe na dveře a je na čase dovybavit se vším potřebným. Karavaningové nádobí se od toho běžného liší hlavně tím, že je skladné a vyrobené z lehkých a dolních materiálů. Snadno se štosuje a vydrží opravdu dlouhou dobu. Zpravidla se nechá mýt i v myčce na nádobí. 

Jídelní sady nádobí

Kvalitní kempingové sady jsou vyrobené z melaminu. Tento moderní materiál vypadá jako porcelán, ale má vlastnosti, které oceníte hlavně při cestování. Je lehký a odolný vůči nárazům i hrubému zacházení. Jeho jedinou nevýhodou může být fakt, že se nesmí používat do mikrovlnné trouby. Jídelní sady jsou nejčastěji dimenzovány pro 2 nebo 4 osoby a vyrábí se v nejrůznějších designech od rustikálního až po čistý minimalistický styl. Některé druhy nádobí mají zespodu protiskluzovou gumu, která brání posouvání po kluzkých površích stolů. Většina výrobců nabízí prodej i jednotlivých talířů, misek a hrnečků pro případ ztráty nebo poškození.

Skleničky

Klasické skleněné skleničky jsou pro převoz v karavanu příliš křehké. I mytí v umývárnách a nošení sklenic v kbelíkách na nádobí může vést k jejich rozbití. Proto se nejčastěji používají plastové sklenice, které jsou vysoce odolné a na první pohled vypadají jako skleněné. Stejně jako kempingové talíře a misky jsou i některé sklenice opatřené protiskluzovou gumou. Vyrábí se sklenice na bílé, červené i perlivé víno, na pivo, na whisky a nealkoholické nápoje.  

Příbory

K jídelním sadám se nabízí i příbory do karavanu, které mají plastové rukojeti a při převozu nedrnčí. Pro outdoorové použití na piknik, pěší výlety, nebo túry jsou ideální kompaktní odlehčené cestovní příbory. Vyrábí se z nerezové oceli, aby se daly plnohodnotně a dlouhodobě využívat.

Hrnce a sady na vaření

Kempingové hrnce a sady na vaření jsou vyrobeny z eloxovaného hliníku nebo nerezové oceli, proto jsou velmi lehké a snadno použitelné i na cestách. Nádobí bývá stohovatelné, snadno přenosné a navržené tak, aby do sebe pasovalo a zabíralo co nejmenší prostor. Použité materiály jsou odolné vysokým teplotám i proti korozi a mívají nepřilnavou vrstvu pro snadné čištění. Hodí se nejen pro použití v kuchyňce, ale i pro venkovní táboření a jiné outdoorové aktivity.

Velké oblibě se poslední roky těší skládací silikonové kuchyňské vybavení. Vyrábí se jak cedníky, mísy různých velikostí pro servírování  pokrmů nebo uskladnění potravin v lednici, kyblíky a mycí dřezy s výlevkami, tak i v kombinaci s nerezovou ocelí pro použití na přímém zdroji tepla: konvice, hrnce, hrnečky či rendlíky.

 

Kuchyňské vychytávky

Velmi praktickými pomocníky, zvláště pokud jste zůstali věrni pravým sklenicím nebo porcelánovým talířům, jsou držáky na sklenice, držáky na talíře nebo držáky poklic. Pro uskladnění potravin jsou ideální sady úložných nádob nebo menší boxy, přídavná závěsná zásuvka na polici nebo závěsný stojan na kořenky. Nadšeným kuchařům by se mohla líbit skladná váha nebo spirálová fréza na zeleninu.

 

TESCOMA

Další kuchyňské vybavení a šikovné vychytávky najdete také na e-shopu Tescomy, kde nabízí kuchyňské pomůcky pro krájení, vaření, pečení, venkovní aktivity, mytí a úklid. Tescoma má bohatou nabídku i dětského zboží a sezónní produkty. Skvěle se nám osvědčila pružná krájecí deska, nebo naše nejoblíbenější škrabka na brambory a lis na česnek