Jaké vybavení karavanu si vybrat?

Jake_vybaveni_karavanu_si_vybrat

Sháníš nové vybavení do karavanu a nevíš, jaké si vybrat? Než se pustíš do nákupu, odpověz si na to, jak chceš při kempování trávit svůj čas, co k tomu opravdu potřebuješ a co je pro tebe při cestování důležité.

Markýza pro příjemný venkovní prostor před karavanem

Základní výbavou každého karavanu, obytky i cestovní dodávky je markýza. Vytvoří ideální přístřešek pro posezení i odpočinek, a tím zvětší užitnou plochu pro kempování. Vybírat můžeš mezi dvěma základními typy, které se liší jednak cenou a jednak funkčností. Levnější sáčková markýza plní svou funkci dostatečně, jen je trochu náročnější na manipulaci. Dražší kazetová markýza je bytelnější a ovládá se pomocí kličky, případně si můžeš nechat doinstalovat elektrický motor. Markýzy se připevňují na bok nebo na střechu podle typu auta či karavanu, nebo podle využití.

Sun Blockery pro lepší komfort i soukromí

Sun Blockery jsou přídavné přední a boční stěny k markýze, které tě ochrání před sluncem. Sunblocker vytvoří z markýzy variabilní “skoropředstan”. Manipulace se sunblockery je velmi jednoduchá, pouze je zasuneš do lišty, u země připevníš kolíky a je to. Při stání v nabitém kempu jistě oceníš další funkci sunblockerů, a to je soukromí. Sunblocker dokáže skvěle odclonit zvědavé sousedy i kolemjdoucí, aniž by ti bránil ve výhledu. 

Venkovní koberec proti nečistotám

Venkovní koberec pod markýzu je skvělým pomocníkem na písčitých nebo prašných površích, protože zamezí roznášení nečistot a vytvoří čistou zónu před karavanem.

Předstany jako ideální doplněk pro dlouhodobé kempování

Předstany jsou sice náročnější na postavení, ale při dlouhodobém kempování na jednom místě ti vytvoří prostor, kde můžeš mít celou dobu krytou třeba venkovní kuchyni s posezením. Některé druhy předstanů se hodí i pro celoroční kempování, takže je využiješ i v zimě. Obsahují speciálnímu výstuže, které udrží i vysoké zatížení sněhem. 

Nezapomeň na příslušenství k markýze: kolíky a popruhy na ukotvení markýzy, čistič na plátno markýzy, nebo třeba kotvící desky 

Kempingove_zidle

Kempingový nábytek pro pohodlné cestování

Vybav si karavan venkovními židlemi, stolem nebo skříňkou, které ti zpříjemní každý výlet. Kempingový nábytek je lehký a skladný, aby se dal snadno uložit a převážet v karavanu nebo autě. Vybírat můžeš různé velikosti a s tím spojené nosnosti.

Venkovní nábytek se vyrábí z omyvatelných a vodoodpudivých materiálů, které si hravě poradí s lehkým deštíkem nebo mokrými plavkami. Stoly s deskou vcelku jsou stabilnější, ale na druhou stranu méně skladné, než stoly se skládací deskou.

Skříňky jsou skvělým pomocníkem pro uschování věcí, které by se jinak nejspíš povalovaly před karavanem jako boty, deky, hračky nebo jiné maličkosti. Můžeš je použít také jako venkovní kuchyňku a uložit si do nich grilovací náčiní. Při nákupu se zaměř na váhu a rozměry nábytku ve složeném stavu, aby se ti výbava vešla do úložného prostoru a karavan po naložení nepřesáhl maximální možnou hmotnost. 

Nezapomeň na podnožky k židlím a odkládací stolky 

Lehátka a luxusní křesílka 

Skládací lehátka a křesílka povýší odpočinek v přírodě na luxusní relaxaci. Využiješ je nejen před karavanem, ale i na pláži, nebo doma na zahradě. Skvěle k nim pasuje odkládací stolek, knížka a sklenička na drink. Jo když už jsme u těch skleniček, tady si můžeš přečíst článek o kempingovém nádobí, kde mimo jiné zmiňujeme i skleničky.

Kempingovy_gril

Grily a vařiče, jaký si vybrat?

Karavan bez grilu je jako svíčková bez knedlíku. Vybrat si ten správný ale není snadná věc, protože každý z nás od grilu očekává něco jiného. Někdo si chce rychle a bez práce pochutnat, jiný si užívá rozdělávání ohně a romantiku žhnoucích uhlíků. Pojďme se podívat, jaké jsou možnosti...

Na trhu jsou různé druhy kempingových grilů od stolních až po velké volně stojící grily. Některé druhy jsou vyrobeny z ultralehkých materiálů, aby se daly snadno převážet, jiné jsou naopak z litiny a poskytují kuchaři lepší stabilitu a kvalitní zážitek z grilování.

Grily na uhlí

Klasika, kterou zná každý z domácího grilování. Zastánci těchto grilů oceňují především jejich skladnost, lepší chuť masa, vysokou efektivitu hoření a romantickou atmosféru praskajícího dřeva. Na druhou stranu musíš počítat s tím, že budeš muset manipulovat s dřevěným uhlím, popelem a teplotu budete regulovat jen obtížně.

Plynové grily

Patří mezi nejprodávanější, protože jsou rychle připravené, stačí připojit plynovou láhev, otočit knoflíkem a grilujete. Grily bývají vybaveny uzavíratelném poklopem, abyste si mohli ugrilovat vše, na co máte zrovna chuť, i za chladnějšího nebo větrného počasí. Plamen se snadno reguluje a navíc tě neobtěžuje žádný kouř jako u grilů na dřevěné uhlí, což oceníte nejen ty, ale i sousedi.

Vařiče a grilovací desky

Indukční či plynové vařiče a grilovací desky nebo pánve na elektřinu jsou také hodně populární hlavně při kempování, kdy řešíš nedostatek prostoru a váhu. Svou variabilitou si získaly oblibu i u karavanistů, protože snadno a rychle přenesou kuchyni ven do přírody. Jsou velmi lehké, skladné a mají široké spektrum použití. Při venkovním vaření jídlo dostává zcela jiný rozměr a ty si užiješ pravý gastronomický zážitek.

Nezapomeň na příslušenství ke grilu :)

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení