Montáž solárních panelů

"Solární fotovoltaický panel na karavan nebo obytné auto považuji za nutnost. Když svítí slunce, panel a regulátor dělají potřebnou práci sami a nemusím vůbec nic řešit a nástavbová a někdy i motorová baterie je pořád nabitá. Nemá cenu řešit jestli Monokrystal nebo polykrystal? To je celkem jedno, účinnost je skoro stejná… Důležitý je ale regulátor, ten se totiž stará o to, aby baterie vždy dostala péči, jakou potřebuje."

Leoš Churáček / majitel

Mám zájem! Jak začít?

  • Před každou instalací solárního panelu. na auto zjišťujeme, co přesně se bude z nástavbové baterie používat a podle toho celý systém propočítáme tak, aby byl výkon dostačující.
  • Váš vůz si u nás nechte…

Na kolik vás solární panel vyjde?Jak k montáži panelů přistupujeme my...

Vždy řešíme, jak vše na střeše i uvnitř auta vypadá. Opravdu není hezké ani správně nechat kabely od solárů jen tak válet na střeše, nebo je dávat do elektrikářských lišt. Vždy dáváme vedení do chráničky, kterou uchycujeme na nalepené držáky na střeše. Chránička s kabely je vždy pár milimetrů nad střechou a voda pak po střeše může volně odtékat a nenechává nikde jezírka. U prostupu střechou vždy děláme komínek alespoň 1 cm vysoký, tam pak přelepím průchodkou, mám tak vždy jistotu že, ikdyby se voda do průchodky náhodou dostala, komínek ji do auta nikdy nepustí.