Jak si vytopit karavan na dálku

Pokud patříte mezi milovníky zimního karavaningu a uvažujete o tom, že byste nechali karavan na sezonu zaparkovaný v kempu, určitě vás zajímá, jak si ho vytopit na dálku. Naše rodina pravidelně nechává stát karavan na horách a díky několika vychytávkám si ho vytápíme už z Prahy a vždycky přijíždíme do vyhřátého pokojíčku. 

Do nových karavanů se standardně montují topení od dvou výrobců Truma nebo Alde. Některé modely jsou už z výroby předpřipravené na dálkové ovládání pomocí tzv. iNet Boxu. Ostatní typy topení nejde spustit plyn “online” a je potřeba je dovybavit elektrovložkou Ultraheat.

Varianta 1:  Truma 3004 nebo 5004 a ostatní topení s elektrovložkou 

U těchto typů topení je možné na dálku vytápět pouze elektřinou. Do elektrického rozvodu mezi chránič a jistič je nutné doinstalovat GSM zásuvku se SIM kartou, kterou můžete ovládat odkudkoli svým mobilním telefonem. 

Jak na to? 

Před odjezdem z karavanu nastavíte topení včetně rozfuku na požadovanou hodnotu a zapnete a celý elektrický rozvod vypnete pomocí povelu GSM zásuvce. V momentě, kdy budete chtít zatopit, pošlete GSM zásuvce povel pomocí vašeho telefonu a celý systém se zapne. Řádově vytopení karavanu trvá několik hodin. Záleží na venkovní teplotě. 

Varianta 2: Truma combi 4 nebo Truma combi 6, Alde

Ujistěte se, zda máte na ovládacím panelu topení symbol “iNet ready”. Pokud ano, stačí zakoupit iNet Box a propojit ho do topení. Opět je potřeba SIM karta pro ovládaní. Truma má aplikaci, kterou je možné stáhnout do mobilního telefonu. Pomocí této aplikace můžete ovládat a sledovat vaše topení. U této varianty je možné topit na dálku plynem. 

Pokud máte na topení označení Truma combi 4E nebo Truma combi 6E, máte topení s elektrovložkou a je tak možné topit na dálku i elektřinou. 

Zimní tip na konec: Duo Control

Duo Control je automatický přepínač plynových bomb, díky kterému už nikdy nebudete muset v noci nemuseli vstát z vyhřáté postele a jít měnit plynovou láhev. Duo Control přepne prázdnou láhev na záložní a vy se o tom dozvíte až ráno. Vyšší řada DuoControl CS (= crash senzor) se senzory nárazu umožňují používat plyn i během jízdy, nejen k vytápění, ale i lednici.

Teď už hurá na hory!

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení