Jaké tyče k předstanu vybrat: ocelové nebo karbonové?

U většiny modelů předstanů Isabella s tyčovou konstrukcí nabízíme dvě až tři varianty tyčí. Jsou vyrobené buď z oceli se speciálním pozinkováním, nebo z velmi lehkého karbonu, který je stabilní  a nedeformuje se. Tyče jsou vždy kompletně předmontované z výroby. To znamená, že už nepotřebujete žádné příslušenství, šrouby ani svorky, abyste je mohli sestavit. Tyče jsou vzájemně zasunuté v sobě a spojené např. gumičkou nebo pružinou, všechny možnosti nastavení mají předpřipravené. Pojďme se na jednotlivé konstrukce podívat blíže, ať v nich máte jasno a víte, který typ tyčí je pro váš předstan nebo sluneční přístřešek nejvhodnější.

 

Karbonové tyče CarbonX™

Karbonové tyče jsou ideální pro karavanisty, kteří hodně cestují a řeší, kolik  jejich přístřešek celkem váží. Karbonová konstrukce je ze všech tyčových konstrukcí nejlehčí, vyniká velmi dobrou stabilitou a pružností - při náporu větru karbonové tyče propruží a vrátí se zpět do původního tvaru. Všechny tyče jsou vybavené praktickými rychlospojkami IsaFix, které umožňují velmi snadnou manipulaci. Dokážete je zajistit a odjistit jednou rukou.

  • pro kratší pobyty v letní sezóně
  • nízká hmotnost
  • pružnost a stabilita

 

 

Ocelové tyče Zinox™ MegaFrame

Velká ocelová konstrukce Zinox MegaFrame je ideální pro dlouhodobé nebo celosezónní kempování, kdy oceníte její velkou stabilitu a odolnost. Ocelový rám MegaFrame je vybavený svařenými rohy a kříži, díky kterým odolá i silným bouřím a intenzivnímu sněžení. Tento typ tyčí je vhodný pro velké předstany jako jsou Commodore, Penta a Forum. Součástí konstrukce MegaFrame jsou spojky MegaFix s dvojitým šroubovým spojením pro ruční napínání tyčí.

  • pro dlouhodobější pobyty i mimo sezónu
  • velká stabilita a odolnost
  • pro velké předstany

 

Ocelové tyče Zinox™

Tento trubkový ocelový rám je levnějším řešením a představuje alternativu k CarbonX a MegaFrame. Hodí se i pro mimosezónní a dlouhodobější kempování, proto se často používaá v univerzálních a zimních předstanech. Tyče Zinox jsou vyrobeny ze stejného materiálu jako rám MegaFrame, ale mají menší průměr a jsou vybavené plastovými rohy, kříži a praktickými rychlospojkami T-Rex, které umožňují vypnutí tyčí jednou rukou.

  • univerzální pro všechny druhy pobytů i mimo letní sezónu
  • kompromis mezi váhou a stabilitou 

Mohlo by vás zajímat: 5 důvodů, proč si pořídit předstan Isabella

Další samostatnou kategorií jsou nafukovací předstany pro karavany, obytná auta i dodávkyNadchnou vás především snadnou a rychlou stavbou. Jednokomorový systém vzduchových hadic umožňuje nekomplikovanou montáž pouze v jednom místě nafouknutí a už se nemusíte spoléhat na něčí pomoc, protože to zvládnete sami. Nenechte se mýlit, i když tyto předstany nemají kovovou konstrukci, jsou velmi stabilní a funkční. Všechny "nafukováky" jsou vybaveny výkonnou ruční pumpičkou se dvěma různými zdvihovými komorami: velká pro velký objem vzduchu a menší pro jemné doladění vzduchové konstrukce. Přední i boční stěny jsou vyrobeny z tradiční tkaniny IsaCryl,která je lehká, pevná, odolná vůči UV záření, ale především prodyšná, což zajišťuje příjemné vnitřní klima za jakéhokoli počasí. Navíc díky intenzivnímu probarvení vláken zůstávají barvy krásné po mnoho let. Jsou vhodné především pro letní krátkodobé pobyty.

  • snadná manipulace
  • pro letní kempování