Milí Karavanisti, od 6. do 10. 2. bude prodejna Karavanista zavřená. Těšíme se na vás opět v pondělí 13. 2.

Detektor plynu TriGasAlarm

Kód: 9940955
Značka: Linnepe
2 775 Kč 2 775 Kč / 1 ks
Skladem (2 ks)

Kompaktní detektor úniku plynů TriGasAlarm do karavanu nebo obytného vozu vyniká svou vysokou spolehlivostí, funkčností, výkonem a designem. Velmi snadno používá, stačí jedno stisknutí a zařízení se zapne nebo vypne. Detektor mění barvu dle aktuálního stavu. Celá barva pouzdra se rozsvítí v jiném odstínu podle toho, v jakém režimu je detektor plynu.

 • Bliká zeleně = fáze kalibrace
 • Svítí zeleně = vše je v pořádku
 • Svítí červeně = alarm, zazní nepřetržitý varovný tón

TriGasAlarm varuje před:

 • propan,
 • butan,
 • narkotické plyny (Knock Out plyny)

 Detektor plynu TriGasAlarm NEvaruje před oxidem uhelnatým (CO)!

Siréna je dostatečně hlasitá, aby vás vzbudila z hlubokého spánku

S 80 dB je siréna TriGasAlarm opravdu hlasitá, aby nejen probudila cestující ve vozidle ze spánku, ale aby ji slyšeli i lidé zvenčí. Jakmile vysoce citlivý senzor v detektoru zaregistruje kritickou koncentraci plynu, nejprve zazní předběžný poplach a poté hlavní poplach. Na přání si můžete nechat nainstalovat druhý přídavný senzor, který bude na od hlavního zařízení namontovaný ve výšce, abyste byl chráněni jak před stoupajícími, tak i klesajícími plyny.

Zabezpečení pouhým stisknutím tlačítka

TriGasAlarm je trvale připojen k 12V síti. Zapíná se jemným stisknutím tlačítka na horní straně krytu. Rozbliká se zelená LED dioda, která signalizuje první fázi - kalibraci. Jakmile se zelená kontrolka trvale rozsvítí, je TriGasAlarm připraven k provozu. Jas zeleného LED světla si můžete v provozním režimu ztlumit dotykem prstu.

Usínejte klidně a bezpečně

Interiéry obytných aut a karavanů jsou malé a dobře izolované, a tak mohou unikající plyny představovat smrtelné nebezpečí. Další nebezpečí představují zloději, kteří často používají anestetický plyn ke zneschopnění posádky karavanu a vykradení vozidla. Plynový alarm pro obytný vůz nebo karavan, jako je Linnepe TriGasAlarm, tyto zdroje nebezpečí spolehlivě detekuje a včas vás varuje.

Při každém zapnutí kontroluje detektor funkci čidla. Zařízení se automaticky kalibruje na okolní vzduch a teplotu. Navíc inteligentní elektronika každých 40 vteřin kontroluje kalibraci a v případě potřeby ji odpovídajícím způsobem upraví. Díky kontrole teploty vyrovnává detektor plynu rozdíly tak, že nebezpečné plyny jsou spolehlivě detekovány i při teplotách nad 25 °C.

Možno doobjednat externí čidlo.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Technické údaje o výrobku

 • provozní napětí: 9-16V
 • spotřeba proudu v pohotovostním režimu: 95 mA
 • spotřeba proudu v případě poplachu: 160 mA
 • hlasitost alarmu: cca 80 dB
 • citlivost: 98ppm (EEC)
 • shoda: 89/336 EHS - 93/68 EHS

 Detektor plynu TriGasAlarm NEvaruje před oxidem uhelnatým (CO)!

✔ barva: průhledná

 šířka: 9 cm x výška: 5 cm x hloubka: 9 cm

 materiál: plast

 napětí: 12V

Doplňkové parametry

Kategorie: PLYN
Hmotnost: 0.1 kg

Linnepe TriGasAlarm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Rodinný podnik Linnepe vyrábí ocelové a hliníkové příslušenství pro obytné vozy a karavany již od roku 1969. Mnozí však nevědí, že Linnepe dodává výrobky pro užitné vozy (optimalizace podvozku a tažná zařízení) a civilní ochranu (například stabilizační systémy pro hasiče). Zakládají si na nekompromisní kvalitě, proto jsou všechny produkty vyráběné v Německu. 

HISTORIE

 • V dubnu 1969 založil Kurt Linnepe Kurt Linnepe Production and Sales GmbH v Gevelsbergu v Severním Porýní-Vestfálsku. Program tehdy obsahoval pouze podpěrné systémy pro karavany a pro prodejní a předváděcí vozy. Podpěrné systémy se dále vyvíjely, dokud rychlospojka, nyní známá jako QuickLock, nezpůsobila na počátku 70. let revoluci na trhu s podpěrami vozidel. Koncem 90. let se podpěra pro vozidla QuickLift stala nejpoužívanější na evropském trhu obytných vozů.

 • Jednoho dne se setkali Kurt Linnepe a Erwin Hymer. Oba si rychle všimli, že se skvěle doplňují, protože Hymer nutně potřeboval pro svá první sériová vozidla komponenty jako ochrana proti pojetí, tažné zařízení a další příslušenství.

Kurt Linnepe se stal vývojářem příslušenství pro obytné vozy

 • Kurt Linnepe, pobídnutý počátečními úspěchy s Bürstnerem a Hymerem a boomem v automobilovém průmyslu na začátku 80. let, pokračoval ve vývoji dalších systémů speciálně pro obytná auta s cílem výrazně zlepšit jejich jízdní vlastnosti a zvýšit bezpečnost jízdy.
 • V 80. letech minulého století například se svým týmem vyvinul první vzduchové pružiny pro Fiat Ducato, navrženou jako přídavné vzduchové měchy. Ve spolupráci se systémy vzduchového odpružení ContiTech bylo vyvinuto vzduchové odpružení speciálně pro obytné vozy na jiném podvozku.
 • Linnepe ve spolupráci s ContiTech Luftfedersysteme vyvinuli vzduchové odpružení speciálně pro obytné vozy na různých podvozcích. Tyto pružinové měchy s logem Linnepe vyrábí firma ContiTech dodnes – v neustále revidované podobě, ale vždy výhradně pro značku Linnepe.
 • Legendární byl také první podvozek s centrální trubkou pro obytné vozy, který Linnepe představil v roce 1982: s důmyslnou koncepcí zadní nápravy se vzduchovým odpružením, spoustou úložného prostoru na obou stranách v oblasti podlahy a pozoruhodným vyvážením hmotnosti.
 • Když byl v roce 1999 na Caravan Salonu představen první anestetický plynový varovný přístroj „SopoAlarm“, v Linnepe se rychle etablovala další oblast podnikání. Dnešní TriGasAlarm je takříkajíc vnukem SopoAlarm a je pravděpodobně jedním z lídrů trhu v oblasti plynových alarmů v Evropě.

Kvalita má své jméno - Linnepe

Dnes Linnepe nabízí řadu produktů od tažných zařízení, nosičů, přídavných vzduchových odpružení, plynové alarmy po  manuální a hydraulické podpěry vozidel.

Z vysokých standardů společnosti těží karavanisti i složky civilní ochrany

Společnost Linnepe je certifikována podle přísné normy DIN EN ISO 9001:2015. Tato certifikace není provedena pouze jednou a následně je vydán certifikát, ale provoz je každoročně kontrolován a dokumentován nezávislým orgánem.